![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5842219
*
nr 584 2219
Spegel
+ Konsol med marmorskiva, 1920-tal, höjd: 170+45
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2009
kl 18:43:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 09:46:49
1
300 kr
25/5 14:46:24
2
350 kr
25/5 14:47:50
2
550 kr
25/5 16:03:48
3
500 kr
25/5 16:04:09
3
600 kr
25/5 17:05:03
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 584 2219
Spegel
+ Konsol med marmorskiva, 1920-tal, höjd: 170+45
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/5 09:46:49 | 1 | 300 kr |
25/5 14:46:24 | 2 | 350 kr |
25/5 14:47:50 | 2 | 550 kr |
25/5 16:03:48 | 3 | 500 kr |
25/5 16:04:09 | 3 | 600 kr |
25/5 17:05:03 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:53